ورد پرس چیست ؟

تصویر نوشته

ورد پرس یک سیستم مدیریت وب سایت یا مدیریت محتوا یا به صورت عامیانه یک سیستم   cms است که به ما اجازه مدیریت محتوا و طراحی سایت خودمان را می دهد ورد پرس رابطه کاربری ساده و در عین حال دارای هسته ایی پیچیده است  که از زبان برنامه نویسی php   قدرت میگیرد. امروزه ورد پرس شهرت و قدرت بسیاری گرفته است و به صورت کلی 80 درصد دنیای وب را فتح کرده است و یک پایه اصلی در طراحی وب سایت محسوب می شود. به صورت کلی چند عامل باعث محبوبیت ورد پرس شده است که در ادامه به آنها می پردازیم:

  1. رابطه کاربری آسان نسبت به سایر سیستم ها
  2. امینت بالا
  3. طراحی و پیاده سازی حرفه ایی تر در عین حال ساده تر (برای طراح سایت)
  4. سرعت بالا
  5. تغییر پذیر تر
  6. واکنش گرایی بالا در پلتفرم های مختلف
  7. کارایی بالا

و …

این موارد باعث محبوبیت این سیستم عامل شده است. ورد پرس یک سیستم open source است. یعنی امکان تغییرات و بروز رسانی در آن وجود دارد که خوب، این بخش نیازمند کمی دانش و تخصص برنامه نویسی می باشد.

وردپرس دائما در حال گسترش خدمات و امکانات خودش است جدید ترین نسخه ورد پرس در تاریخ نگارش این مقاله، ورد پرس  5.9  بوده، که پیشرفت های خوبی داشته است. به صورت کلی ورد پرس دارای افزونه ها یا همان plugin هایی است که مسیر طراحی را آسان تر می کنند، زیرا این افزونه ها ویژگی های مختلفی را به وب سایت ها اضافه میکنند. همین امر باعث کاهش چشم گیر کد نویسی در وب سایت ها شده است؛ در نتیجه هزینه های طراحی سایت کمی کاهش یافته است و از همه مهم تر در زمانی که هزینه طراحی وب سایت کاهش پیدا کند تمایل مردم برای طراحی وب سایت افزایش پیدا میکند. این گرایش همگانی امروزه دیده می شود و رقابت سنگینی را در فضای رتبه گیری گوگل ایجاد کرده است.

ورد پرس رابطه خیلی خوبی با سئو دارد و یکی از  cms   های مورد تایید و قابل اعتماد گوگل است. شاید بتوان گفت یکی از دلایل اصلی محبوبیت ورد پرس همین رابطه خوبش با گوگل است؛ زیرا فضای رقابتی امروز بشدت حرفه ای و سخت شده. چون جامعه انسانی قدرت واقعی دیجیتال مارکتینگ و عرصه های مرتبط را درک کرده اند و به صورت کلی جوامع و صنف های مختلف کاری، به  فروش اینترنتی یا همان آنلاین شاپ ها هجوم آورده اند و سعی دارند از یکدیگر پیشی بگیرند و ورد پرس این کار را برای تمامیه صنف ها و جوامع انسانی راحت تر از گذشته  کرده است.  چرا که در گذشته طراحی سایت نیازمند کد نویسی ها و پلن های پیچیده دیگری بود که به لطف ورد پرس این مراحل به تدریج و گذر زمان بسیار آسان تر شد و با حذف این مراحل سفارش سازی و طراحی، بسیار راحت تر و سریع تر و همچنین مدیریت رسانه (تصاویر  –  فیلم و …) سهل تر گردیده است.

اولین تجربه استفاده از ورد پرس

به عنوان یک طراح وب سایت اولین باری که از این سیستم استفاده کردم، پنل ساده و کاربردیش بسیار جذاب بود زیرا امکانات و ویژگی های بسیار بیشتری نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا عرضه میکرد و به مرور زمان این امکانات بسیار قوی تر و موثر تر شد. اولین تجربه استفاده از ورد پرس بسیار لذت بخش بود زیرا از فضای کد نویسی کمی فاصله گرفتم و به صورت کلی همان خدمات را بدون نیاز به کد نویسی طراحی کردم و تا به امروز که این سیستم محبوب به یکی از غول های عرصه وب تبدیل شد مورد استفاده بنده قرار میگیرد.

اولین تجربه استفاده از ورد پرس

امینت ورد پرس

خوب سوالی که ذهن عموم مردم را راجب سایت های ورد پرسی کمی مشغول می کند امینت آن است. در این باره من به شما تضمین امینت سایت را می دهم زیرا ورد پرس درباره این مسئله و حیطه امینتی سایت هایش تمرکز شدیدی کرده است و به صورت کلی امینت وب سایت هایش را بالا برده اگر کسی در اطراف شما این موضوع را بیان کرد آدرس سایت مارا بدهید و بگویید مارا هک کنند.

پس دیگر نگران این موضوع نباشید .

امنیت وردپرس

سرعت وردپرس

سرعت سایت چه از نظر افراد حرفه ایی، چه مبتدی، مهم ترین اصل است، که وردپرس در این بازه پیشرو بوده و سرعت قابل قبول و بهتری نسبت به سایر سیستم های مدیریت وب و … دارد. سرعت یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین نکات سئو است. یعنی برای جایگیری و رتبه گیری در صفحات گوگل می توان گفت بعد  از  محتوای سایت شما، سرعت سایت، اصلی  ترین و مهم ترین اصل  است که باید تمرکز زیادی روی آن داشته باشید.

سرعت وردپرس

حرف آخر

تا به اینجا با ورد پرس و امکانات اختصاصی آن آشنا شدیم و حوضه های مختلفش را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم وردپرس به صورت کلی یک سیستم پیشرفته با هسته ایی قوی است و در عین حال ساده که امروزه خودش را بی رقیب کرده و کسب و کار های زیادی را توسعه و رشد داده است. پیشنهاد ما به شما این است که از بازار داغ این روز های ورد پرس جا نمانید و کار و کسب خود را با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا افزایش دهید

 

موفق باشید .

 

علاقه مند به مباحث طراحی وب - سئو - تولید محتوا فعال در حوضه دیجیتال مارکتینگ

امیرعلی رحیم پور
طراح وب
امیرعلی رحیم پور

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *